Гримът през годините
Гримът се заражда още в древността. Приказка за всеки, или не?

Основната му цел е да подчертава красотата, а не да я създава. Естествените черти на човешкото лице са уникални и неповторими. Често пъти те биват променяни заради идеалите за красота, които съществуват само на думи и са измислени. Сами по себе си хората са притежатели на най-красивия идеал.

Гримът е неизменна част от ежедневието на женския пол. През 1990 година на мода е бил бледият грим. Мотото по онова време е било следното :“Колкото по-естествено, толкова по-красиво“.

През 1920 година нещата са се променили. Вече не само богатите жени са използвали грим. Тъмните цветове са се предпочитали.

През 30-те години на почит са били нежните цветове, които говорят за нежност и женственост.

Няма как да не се отбележи модната икона Мерилин Монро, която блести със своето червено червило през 50-те години. Очната линия е била важна чат от грима на очите ѝ. Макар и с малко на брой продукти визията и е била феноменална.

Има тенденции в грима, които завинаги ще останат на мода. През следващите десетилетия се е зародил цветният грим. Сенки в цветовете на дъгата, пъстра палитра от червила, акцент върху веждите, които до преди са се пренебрегвали. Ружът е бил задължителен.

Всеки грим разказва история.

Черният опушен грим принадлежи на нощта, очната линия подчертава очите, които говорят с поглед. Прасковените нюанси са с дъх на пролет, златистият брокат ни навява за топлината на Коледните празници, червилото изразява увереност, веждите описват характера, който притежаваме. Финият блясък на хайлайтъра върху скулите говори за елегантност.

Четките и гримовете са само инструменти. Лекарите използват скалпели, но най-важното им оръжие е способността им.

Макиажът не е маска и средство за заличаване на образ. Той е изкуство и начин на открояване.

Хората са различни. За любителите на естествената красота, гримът е загуба на време. За почитателите на четките – хоби и страст.

 

Снимки: Unsplash

Мода

Свързани Публикации