Лили Иванова се завръща в Олимпия

Елица Стойчева
Време за четене: 2

На 24 май 2026 г. Лили Иванова ще изнесе втори самостоятелен концерт в легендарната зала Олимпия в Париж — събитие, което отбелязва още една историческа глава в кариерата ѝ.
Това е и първото ѝ излизане там след първия концерт през януари 2009 г., когато тя стана първата българска изпълнителка, представила се solo в Олимпия.

С концерт под патронажа на президента Румен Радев, събитието става не само музикален спектакъл, но и културен жест – знак за българско присъствие на световната сцена.  Заедно с Лили на сцената ще бъде оркестърът LI Orchestra, което добавя международен мащаб и висок професионализъм.

Залата Олимпия (разположена на бул. Капуцинок 28, 9-ти район на Париж) е една от най-емблематичните концертни зали в света — сцена на велики музиканти и моменти. За Лили Иванова това е символ на върха на кариерата — място, където талантът ѝ е признат извън границите на България. Концертът е знак за устойчиво присъствие, артистична зрелост и желание да се сподели музика без бариери.

Поради големия интерес се обсъжда възможността концерта да се проведе в две поредни вечери – знак, че публика и в България, и извън нея очакват събитието с нетърпение.

Сигурни сме, че това ще бъде не просто концерт. Това ще бъде момент на културна взаимовръзка, на артистично признание, на мост между България и световната музикална сцена. Лили Иванова отново доказва, че музиката е без граници.

Елица Стойчева

Автор

Сподели статията