Жените, които останаха жени, дори и без гърдите си
В световния месец на Борба срещу рака на гърдата, отдаваме почит на онези жени, преборили злокобната диагноза

Оставаш ли жена, дори и без гърдите си? На този въпрос може да ви отговори само жена, преборила коварната диагноза и решила да не се подложи на реконструкция на гърдите. А отговорът е твърдо ДА!
След масектомия за жената остават не само физически, но и дълбоки психически белези. Да се “разделиш” с символа на женствеността си в днешния свят, с извора на живот, с който си хранила децата, е може би едно от най-тежките решения.

Истината е обаче, че именно тези белези, които милиони жени по света носят с гордост, са доказателството, че ние определено не сме слабия пол. Оцелели, борци, силни – това са жените, които се разделиха с гърдите си и въпреки това, останаха жени.

На реконструкция може да се подложи почти всяка жена, претърпяла масектомия. Вариантите са два – да бъде реконструирана гърдата или гърдите, още по време на масектомията или дори години след нея. Може би не се чувстват пълноценни, може би не се чувстват достатъчно женствени, за съжаление има случай на мъже, които принуждават жените си да не се подлагат на масектомия, за да не загубят гърдата си.

Решението със сигурност не е лесно, със сигурност и носенето на протези не е лесно, но гърдите ли ни правят жени?

Всички знаем, че отговорът е НЕ!

Жена оставаш със или без гърдите си! Една розова лентичка може да спаси живота ви и да ви даде ново начало.

Месец октомври, от 1985 година насам, е посветен на Борбата с рака на гърдата, така че нека всяка жена си обърне внимание, подсети своя приятелка, майка, сестра и дъщеря да отиде на преглед. Нека не се налага да водим още една битка! 

 

 

Снимки: Facebook / georgeherald.com

Лайфстайл

[the_ad id="55508"]

Свързани
Публикации